Історія ЗДО Яблунька с. Худяки

В далекі 20-ті минулого століття було два села – Худяки та Талдики. В кожному з них був дитячий садок. В Худяках він утворився в 1925 , а Талдиках в 1929 роках.

В голодні 30 – ті дитячі садки врятували не одну дитину від голодомору. Бо в садках харчування було триразове: варили суп і давали кусочок хліба. Не було ніяких іграшок, діти спали на долівці «покотом». Але матері були задоволені вже тим, що діти були під наглядом і їх не треба брати з собою на поле, на пекуче сонце.

Починаючи із 1943 року до переселення на гору дитсадки мали сезонний характер. Продукти для харчування отримували із колгоспу, а хліб пекли вдома.

В зв’язку з переселенням села на гору в 1959 році 5 травня в центі села Худяки відкрився дитячий садочок «Вишенька», а в період 1959 – 1960 років по вулиці Островського, нині Благовісна, відкрився дитячий садочок

«Яблунька». Першими завідуючими стали – Дрюк Палажка Михайлівна та Брик Катерина Іванівна. В 1976 році правління колгоспу «Маяк» вирішило переселити дитячий садок «Яблунька» в просторе приміщення початкової школи по вулиці Ватутіна, 13а, нині Затишна.

З 1967 по 1994 рік керівником дитячого садка «Вишенька» була Магльована Катерина Іванівна, а «Яблуньку» очолювала з 1971 по 1992 рік – Буша Віра Василівна.

Обидва дитячі садки були колгоспними. Виховувалося в них по 70 – 90 дітей, в різні роки по-різному. Матеріальна база була хорошою. Іграшок, літератури, канцтоварів вдосталь, забезпечені м’яким та твердим інвентарем. Дітей харчували добре. Привозили все з колгоспної комори. В магазині брали тільки хліб. Садок працював круглорічно. Влітку з дітьми проводили загартовуючи процедури на березі Дніпра. Із настанням теплої пори року їли надворі, під розкішною вербою. Проводилися заняття, свята, підготовка дітей до школи згідно програми.

Вихователями працювали в дитячому садку «Вишенька»: Буша Ліда Парфировна, Короп Ніна Іванівна, Воробкало Надія Василівна, Кривка Катерина Грирорівна, Грибінюк Катерина Миколаївна, Олійніченко Марія Іванівна, Атамась Катерина Ничипорівна, Комашко Дуня Матвіївна.

В дитячому садку «Яблунька» - Стась Марія Олександрівна, Кожем’якіна Віра Іванівна, Магльована Зіна Іванівна, Саволя Ганна Михайлівна, Калашник Ганна Максимівна, Кузьменко Валентина Іванівна, Федорчук Оксана Федорівна, Кучугурна Наталія Петрівна.

Керівники музичні – Коломієць Ганна Степанівна, Калашник Василь Дмитрович.

Для вчителів Худяківської школи - Брик Валентини Володимирівни, Педан Ніни Володимирівни і багатьох інших дитячі садки стали маленьким стартом педагогічної діяльності.

Щорічно була плинність кадрів бо робота була нелегка, а платня за неї не висока.

В 1992 році дитячий садок «Яблунька» був закритий в зв’язку з відсутністю фінансування. Залишився працювати дитячий садок

«Вишенька». Але в 1993 році, «Яблунька» знов гостинно відкрила двері дошкільнятам села, але з новим засновником – Худяківською сільською радою та новою назвою – дитяча установа «Яблунька». Завідувачем стала – Кожем’якіна Віра Іванівна. Вихователями працювали: Буша Людмила Федорівна, В’юник Валентина Михайлівна, Заболотна Параска Іванівна, Шапошник Алла Володимирівна.

Музкерівниками – Ситар Тетяна Іванівна, Коломієць Галина Степанівна.

В той час коштів було дуже мало. Вистачало тільки на харчування. Топили найгіршим вугіллям , бо іншого не було. В холодні зимові дні температура в приміщенні була + 11- +12 градусів. Спонсори забезпечували іграшками, канцтоварами, новорічними подарунками. Зарплата виплачувалася не вчасно, постійно була заборгованість.

Дитячий садок «Вишенька» в 1994 році очолила завідувач Кривка Катерина Григорівна. Вихователями працювали – Гребенюк Катерина Миколаївна, Короп Лариса Володимирівна, Присяжна Галина Степанівна. Але в 1999 році дитячий садок «Вишенька» перестав існувати.

Новим етапом життя дитячої установи «Яблунька» став рік 2002, коли керівництвом села, головою сільської ради Євтушенко Марією Іванівною, та виконавчим комітетом було прийнято рішення про переведення «Яблуньки» в пусту будівлю «Вишеньки», в центр села. Перехід був важким. Але колектив на чолі з завідувачем Кожем’якіною В.І. стійко пройшли всі негаразди і 12 грудня 2002 року для дошкільнят знову відкрилися двері оновленого, газифікованого дошкільного навчального закладу «Яблунька».

Минали роки, діти підростали, змінювався наш колектив та заклад. Завдяки зусиллям колективу, батьків та Худяківської сільської ради у закладі створювалися, рік за роком, належні умови для повноцінного та гармонійного розвитку вихованців. В 2010 році, за сприяння сільського голови Валашенко Наталії Василівни, в закладі проведено капітальне будівництво туалетних кімнат, покрівлі, підлоги, частково стелі, замінено вікна, частково огорожа. Пропрацювавши 20 років на посаді завідувача дитячого садка, в 2013 році Кожем’якіна Віра Іванівна пішла на заслужений відпочинок, передавши керівництво садочком педагогу Короп Ларисі Володимирівні.

На даний час будівля наповнена дружнім колективом: 7 педагогів і 13 працівників обслуговуючого персоналу забезпечують результативну та ефективну роботу. Демократичні процеси у роботі колективу, його злагодженість, конструктивні дії, атмосфера взаємоповаги, взаєморозуміння, високе почуття відповідальності та старанність сприяють підвищенню рівня освітньо - виховного процесу, діяльності у цілому.

Затишні групові кімнати та лагідні ніжні посмішки вихователів щодня зустрічають своїх вихованців.

Життя в садочку різнопланове, охоплює всі види діяльності дошкільників, створені всі умови для того щоб кожна особистість змогла визначитися і самореалізуватися.

Зміцніла матеріально – технічна база. Відремонтовано огорожу, зроблено капітальний ремонт харчоблоку, встановлено твердопаливний котел, електричний болер, придбано професійну електричну плиту та витяжку. Групові кімнати стали сучасними та затишними.

В зв’язку з утворенням Леськівської об’єднаної громади, до складу якої ввійшли села Леськи та Худяки, 08.02.2019 заклад змінив засновника – це виконавчий комітет Леськівської сільської ради, та назву на заклад дошкільної освіти (ясла – садок) «Яблунька» села Худяки Леськівської сільської ради

На сьогодні заклад дошкільної освіти «Яблунька» - це гордість і окраса села Худяки. І нам дійсно, є чим гордитися.

В 2013 році наш заклад в конкурсі на кращий дитячий садок Черкаського району посів 3 місце.

Кожного року наші педагоги беруть участь у обласній виставці передового педагогічного досвіду «Інноваційний пошук Черкащини» і постійно отримують відзнаки за свої роботи.

В 2015 році педагог Пустовалова О.В. нагороджена сертифікатом за серію цифрових ресурсів із теми «Вплив казки на розвиток особистості дітей дошкільного віку»

Короп Л. В. в 2016 році нагороджена дипломом Управління освіти і науки ЧОДА за серію цифрових ресурсів на тему: «Формування у дітей дошкільного віку моделей поведінки орієнтованих на сталий стиль життя».

Завідувач Короп Л. В. в 2016 році брала участь у районному конкурсі на кращу методичну розробку «З Україною в серці» та зайняла 1 місце за, що нагороджена грамотою відділу освіти.

В 2017 році керівник музичний нагороджена грамотою Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради за серію цифрових ресурсів із теми «Розвиток музичних здібностей дошкільників із використанням мультимедійних ігор»

Завідувач Короп Л.В в цьому ж році нагороджена Почесною грамотою Черкаської райдержадміністрації та Черкаської районної ради.

В 2018 Управлінням освіти і науки Черкаської обласної адміністрації Почесною грамотою нагороджена вихователь Мартиненко Світлана Іванівна. В 2018 році практичний психолог Атамась О. Г. нагороджена грамотою відділу освіти ЧРДА за І місце у І Всеукраїнському конкурсу авторських

програм «Нові технології в новій школі»

Неодноразово всі педагоги нагороджені грамотами відділу освіти Черкаської райдержадміністрації та Худяківської сільської ради.

В щорічному районному фестивалі дитячої творчості «Крок до зірок» керівник музичний Огурцова Н. О. з своїми вихованцями постійно посідає призові місця.

На базі нашого закладу неодноразово проводилися методичні об’єднання, майстер - класи для вихователів Черкаського району.

18.02.2015 проведено методичне об’єднання із теми «Формування основ патріотичного виховання дітей в умовах сучасного дошкільного навчального закладу»

30 березня 2017 року в дошкільному навчальному закладі (ясла – садок)

« Яблунька» села Худяки педагогічним колективом проведено майстер – клас на тему «Формування в дітей дошкільного віку моделей поведінки орієнтованих на сталий стиль життя».

5 грудня 2018 році проведено районне методичне об’єднання на тему

«Логіко-математичний розвиток дітей. Застосування математичних понять у різних видах діяльності та повсякденному житті».

Педагоги закладу постійно беруть участь у інтернет – семінарах, вебінарах, всеукраїнських заняттях. Семінар для батьків «Готовність дітей до школи», авторами якого є завідувач Короп Л.В. , вихователь Мартиненко С. І., практичний психолог Атамась О.Г. надрукований у журналі «Дошкільний навчальний заклад» № 4 2018 року а за участь в всеукраїнському флешмобі

«Посади свої горіхи» заклад нагороджений сертифікатом на майстер – клас по гончарству, а фото надруковано на першій шпальті 2 обласних газет.

15.05.2019 заклад відсвяткував свій 60 – річний ювілей.

Багато добрих традицій зародилося в стінах закладу. Велика увага приділяється ознайомленню дітей із звичаями, традиціями і святами українського народу.

В закладі дошкільної освіти «Яблунька» напрацьований досвід з організації та проведення: Днів здоров'я, дня української мови, родинних свят, дня театру, кольорового тижня, дня бантика, фізкультурних свят та розваг, тижня психології, тижнів безпеки, тижня права та багато іншого..

Заклад дошкільної освіти «Яблунька»» – це маленький всесвіт, який вміщує цілі галактики, зі своїми знаннями та інтересами.

Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування